Wycieczki

DZIEN DZIECKA W MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO W OLSZTYNKU

Jest to muzeum na wolnym powietrzu, zwane popularnie skansenem. Dzieci miały mozliwość obejrzenia starych domów, ich wyposażenia, szkoły, pomieszczeń gospodarskich, wiatraków, zwierząt hodowlanych, ogrodów z ziołami.

DZIEŃ DZIECKA W NADLEŚNICTWIE JEDWABNO

Pracownicy Nadleśnictwa z wielkim zaanagażowaniem starali się zapoznać dzieci z bioróżnorodnością leśną. Na początku wycieczki odbyliśmy spacer badawczy po leśnej ścieżce dydaktycznej. Dzieci rozpoznawały gatunki roslin, drzew , ptaków i owadów.

WYCIECZKA DO PTASIEJ AKADEMI

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Olsztynie pragną zostać małymi ornitologami. Dlatego wybrały się do Ptasiej Akademii w Bukwałdzie.

Dzieci zwiedzały Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich, ktory działa pod patronatem Fundacji Albatros. Pani dr Ewa Rumińska współpracuje z naszym przedszkolem od kilku lat. W lutym prowadziła zajęcia z ornitologii w przedszkolu. Podczas wycieczki dzieci poznały pacjentów Ptasiej Akademii.. Wielkie wrażenie zrobiły na dzieciach bociany, było ich aż 27 w jednym miejscu. Dzieci znając Kodeks Ornitologa wiedzą że nie należy płoszyć ptaków, zachowywały się cicho obserwując bocianie mamy siedzące na gniazdach. Dzieci miały okazję obserwować z bliska ptaki krukowate- kruka , kawkę, wronę..

 Z uwaga słuchały wiadomości o ptakach, ich zwyczajach i kontuzjach ,jakie przeszły.

 

 

WYCIECZKA DO PLANETARIUM

Dzieci wzięły udział w projekcji edukacyjnej pod tytułem: „Ziemia, Księżyc, Słońce”. Zdobyta wcześniej wiedza z zakresu kosmosu i przestrzeni kosmicznej ułatwiła dzieciom przyswajanie kolejnych wiadomości podawanych w prezentowanym filmie. Dzięki jego zabawnej formule przedszkolaki zapamiętały wiele nowych wiadomości i w dużym skupieniu oglądały projekcję. Oprócz filmu edukacyjnego zobaczyliśmy także prezentację „Niebo nad Warmią” – w zależności od pory roku. 

ZWIEDZAMY KOSZARY WOJSKOWE

Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć pojazdy wojskowe oraz sprzęt pierwszej pomocy. 

WYCIECZKA DO ARBORETUM W KUDYPACH

Podczas zwiedzania dzieci miały okazję poznać wiele gatunków drzew, roślin oraz głazów. Oczywiście misie bardzo dobrze wiedziały jakie zasady panują w lesie oraz wiedziały jak należy się zachowywać.