Warsztaty z Rodzicami

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY KULINARNE

Święta tuż, tuż dlatego zaprosiliśmy mamy do przygotowania pomysłowych , zdrowych świątecznych dań.

Podczas wykonywania dań, wykazaliśmy się wielką pomysłowością i fantazją. Wykonaliśmy świąteczne choinki w trzech kulinarnych odsłonach: Choinka z kiwi i malin, Choinka z brokuła i pomidorków, Choinka z ogórka i papryki. Upiekliśmy także tradycyjne świąteczne ciasteczka. Nasze potrawy były bajecznie kolorowe i smakowite. Po pracy,wszyscy zasiedliśmy do stołu i przy dźwięku kolęd ze smakiem zjedliśmy nasze pyszne dania. Dzieci z wielką ochotą pragną uczestniczyć w świątecznych przygotowaniach kulinarnych nie tylko w przedszkolu . Pozwólmy dzieciom wykazać się kreatywnością podczas domowych przygotowań świątecznych. Wszystkim Rodzinom życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia.


MATEMATYKA DLA DZIEWCZYNKI I CHŁOPCZYKA-ZAJĘCIA WARSZTATOWE DLA RODZICÓW

Dnia 10.01 w grupie Sowy odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach innowacji pedagogicznej „Matematyka dla dziewczynki i chłopczyka”. Zajęcia miały charakter otwarty i zaproszono na nie rodziców.

Innowacja oparta jest na metodzie prof. Edyty Gruszczyk -Kolczynskiej. Jej realizacja pozwala u dzieci rozwinąć możliwości umysłowe oraz uzdolnienia do uczenia się matematyki w szkole. Efektywność wspomagania rozwoju, a także wyniki edukacji matematycznej zależą od korzystnego dopasowania treści kształcenia do możliwości rozwojowych dzieci. W tej metodzie nie stosuje się tradycyjnego podziału treści kształcenia ze względu na wiek dzieci. Opracowanych jest 14 bloków programowych, w których znajdują się treści dobrane tak, aby rozwinąć najważniejsze czynności intelektualne i ukształtować te umiejętności, które są ważne dla dalszej edukacji matematycznej dzieci. W każdym bloku treści ułożone są zgodnie z rozwojem dziecięcych możliwości na danym etapie rozwoju. Warunkiem mądrego wspomagania rozwoju dzieci jest zachowanie cyklu rozwojowego i dokładne opanowanie treści łatwiejszych przed przejściem do kolejnych.Podczas  zajęć został wykorzystany „Wiatrak matematyczny”. Został on zakupiony w celu wspierania i uatrakcyjnienia prowadzonej w przedszkolu innowacji.