Teatr dla dzieci

2019 r.

UROCZYSTE POŻEGNANIE GRUPY ŻABKI

25 czerwca odbyło się uroczyste Pożegnanie Przedszkola, szczególnie uroczyste dla 19 dzieci, które idą po wakacjach do szkoły.

Żabki przedstawiły teatr „Spotkanie bajek”, wzbogacone piosenkami i tańcem. Po wręczeniu dyplomów, i upominków i podziękowań była wielka niespodzianka – teatr przygotowany przez rodziców w tajemnicy przed dziećmi „Porady Wróżki Dobrej Rady”. Po części oficjalnej wszyscy wzięli udział w pożegnalnym bankiecie.

Naszym absolwentom życzymy wielu radości i sukcesów w szkole!

POŻEGNANIE SZEŚCIOLATKÓW

17.06.2019r. odbyła się uroczystość Pożegnania Sześciolatków.

Rano starszaki pożegnał się z młodszymi dziećmi prezentując wierszyki i piosenkę. Wszystkim pracownikom przedszkola Sowy podziękowały wręczając laurki i kwiaty.

Na uroczystość po południu zaprosiliśmy rodziców i rodzeństwo. Po powitaniu przez p. Dyrektor i nauczycielki, dzieci pięknie zatańczyły poloneza, zaprezentowały program artystyczny złożony z wierszy, piosenek i instrumentacji. Następnie rodzice zaprosili dzieci na przedstawienie – niespodziankę ,,Nie ma tego złego”. Rodzice i rodzeństwo wcielili się w bajkowe postaci – fantastycznie i z humorem zagrali jak prawdziwi aktorzy. Była to dla dzieciaków bardzo miła niespodzianka. Później przyszedł czas na wręczenie dyplomów dla dzieci, dyplomów i podziękowań dla rodziców. Rodzice podziękowali pani dyrektor i wicedyrektor oraz nauczycielkom i woźnej pracującym w grupie. Mama Leny, p. Ada przygotowała pamiątkowy film z wypowiedziami dzieci na temat przedszkola, który obejrzeliśmy na tablicy multimedialnej w naszej sali. Dodatkową niespodziankę przygotowała mama Helenki, p. Danuta, która upiekła wspaniały i pyszny tort ozdobiony figurkami z masy lukrowej. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.

2015 r.

POŻEGNANIE STARSZAKÓW

20 czerwca w sobotę dzieci z grupy Sowy Mądre Głowy zaprosiły rodziców, dziadków  na uroczyste zakończenie Przedszkola.Zakończenie zapoczątkował polonez w wykonaniu Sów, a potem…

 Pożegnania zaczęły się już w piątek, dzieci i rodzice dziękowali  kwiatami wszystkim paniom które uczyły Sowy w ciągu czterech lat pobytu dzieci w przedszkolu. W sobotę dzieci pięknie ubrane przedstawiły zebranym gościom program który składał się z dwóch części. W części pierwszej dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce przygotowane na Prezentacje Literackie które w tym roku były pod tytułem ” Maja mała Ojczyzna” cały program prezentował wiersze o  Olsztynie i folklor warmiński, druga część to wiersze, piosenki o tematyce przedszkolnej. Po prezentacji dziecięcego programu dzieci otrzymały Dyplomy ukończenia przedszkola, Tablo ze zdjęciami kolegów, koleżanek i pań pracujących w grupie. Potem była niespodzianka którą dla dzieci przygotowali rodzice bajka pt” Niema tego złego”. Występ rodziców wszystkim się spodobał, były oklaski, dyplomy i podziękowania dla rodziców.A potem wszyscy przeszli do sali Sów na część nieoficjalną na której bawili się równie dobrze jak na części oficjalnej. Wszyscy  żałowali że to już ostatnie wspólne spotkanie.

2

2014 r.

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

14.06.2014 r. odbyła się uroczystość z okazji pożegnania przedszkola przez starszaków. Dzieci ubrane na galowo rozpoczęły uroczystość tańcem Polonezem i przedstawiły program artystyczny, w którym znalazły się wiersze, piosenki oraz inscenizacja pt. „Wakacje”. Następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie pt. „Rzepka” przygotowane przez rodziców, absolwentkę przedszkola i nauczycielki grupy.

W przedstawieniu wystąpili: mama Magdy (narrator), tata Oskara (dziadek), mama Oliwii (babcia), mama Kasi (wnuczek), siostra Marcina (wnuczka), mama Marcina (kotek), mama Szymka (piesek), mama Tymka (kurka) oraz myszka. Scenografię warzywnego ogrodu przygotowały mama Kasi i mama Oliwii. Aktorzy za swoją wspaniałą grę otrzymali dyplomy. Po przedstawieniu dzieci zaśpiewały razem z aktorami piosenkę „Witaminki”. Pani dyrektor podziękowała rodzicom za współpracę, a dzieciom życzyła sukcesów w szkole. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola, książki, tablo ze zdjęciami. Był także czas na podziękowania, wręczenie kwiatów i upominków ze strony rodziców. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni do sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Atrakcją był pyszny tort z wizerunkiem sowy. Każde dziecko otrzymało sowę z masy solnej ze swoim zdjęciem wykonaną przez mamę Oliwii i Kasi. Mamy nadzieję, że każdy będzie mile wspominał uroczystość zakończenia przedszkola oraz dni spędzone w przedszkolu.