Szlachetna Paczka

SZLACHETNA PACZKA DLA PANI JANINY 2020 r

 

W tym roku Nasze Przedszkole włączyło się w akcję Szlachetna Paczka. Pragniemy pomóc Pani Janinie. Dlatego gorąco zachęcamy i zapraszamy tej jakże szlachetnej akcji. Prosimy o zapoznanie się z sytuacją materialną Pan Janiny oraz okazania serca w wybranej formie. Sprawmy, aby zbliżające się święta Bożego Narodzenia  były dla Pani Janiny szczęśliwym czasem wypełnionym radością z otrzymanych prezentów.

Historia rodziny

Odkąd Pani Janina pamięta, zawsze dbała o swoją rodzinę. Była jedyną osobą, która chciała podjąć się opieki nad siostrą, bratem i swoją mamą. Nie mogła z tego powodu podjąć pracy. Kiedy wszyscy odeszli, Pani Janina została sama, co w dużej mierze wpłynęło na depresję, z którą się teraz zmaga. Wraz z wiekiem pojawiły się też inne choroby i problemy z poruszaniem się. Przyniesienie opału jest dla niej dużym wyzwaniem, a rozpalać w piecu trzeba, ponieważ w mieszkaniu jest bardzo zimno. Aktualnie kobieta utrzymuje się z niewielkiej emerytury w wysokości 730zł. Po odliczeniu kosztów życia kobiecie zostaje tylko 340zł.

Trzy kluczowe potrzeby Pani Janiny

1. Opał

W mieszkaniu jest bardzo zimno. Opał jest niezbędny, aby choć trochę się ogrzać. Dlatego zbieramy pieniążki na zakup opału.

2. Żywność i chemia

Mając zapasy żywności Pani Janina nie będzie musiała martwić się o zakupy.  Zbieramy żywność taką jak: kawę, herbatę, cukier, konserwy mięsne i rybne, ryż, owoce i warzywa w puszkach, mleko UHT, płatki, kasza, makaron, olej, mąka, dżem.

Zbieramy środki chemiczne takie jak: płyn do mycia naczyń, proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, mydło/żel żyjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów.

3. Pościel/ubrania

Pościel, którą starsza Pani posiada jest już mocno wysłużona.

Zbieramy: pościel o wymiarach 140×200, ręczniki, piżama zimowa rozmiar L, kapcie ciepłe rozm. 36.

Pani Janina bardzo ucieszyłaby się z nowego czajnika na kuchenkę gazową oraz małych garnków.

Szczególny upominek dla Pani Janiny: czapka, szalik i rękawiczki w ciemnym kolorze.

Podsumowanie akcji, podziękowania

Kochani Rodzice, dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu udało się zapewnić wszystkie zgłoszone potrzeby dla Pani Janiny. Z zebranych pieniążków  w kwocie 816 zł zakupimy węgiel, który zapewni Pani Janinie ciepłą zimę.

Serdecznie dziękujemy za szlachetne i wielkie serca, które Państwo okazaliście.

 

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Podczas wnoszenia paczek pani Janina nie mogła wydobyć z siebie żadnego słowa. Po chwili powiedziała, że nie pamięta już kiedy ktoś się o nią tak zatroszczył. Przy rozpakowywaniu paczek na jej twarzy pojawił się uśmiech (jako wolontariusz tej Rodziny zobaczyłam go pierwszy raz – pani Janina zmaga się z depresją, a w codziennym życiu niewiele rzeczy sprawia jej przyjemność). Gdy zobaczyła czajnik, powiedziała, że jest taki ładny, że szkoda jej będzie go używać. Ciepła piżama, kapcie oraz szaliki i czapki również ucieszyły panią Janinę i od razu chciała je przymierzyć. Jednak największy prezent czekał ją kilka dni później. Gdy zobaczyła węgiel na zimę, bardzo się wzruszyła. Jej oczy zrobiły się szklane i wyszeptała, że nie będzie się w tym roku musiała martwić o opał.

Słowo od Wolontariusza

Chciałabym bardzo podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc dla pani Janiny. Bez was by się to nie udało. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, że w tak trudnych czasach jest tak dużo ludzi, którym los jednej starszej pani nie jest obojętny. Od siebie życzę przede wszystkim zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz wierzę, że całe te dobro wróci z podwójną siłą.

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2020, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI