Razem na Święta

RAZEM NA ŚWIĘTA – akcja zorganizowana przez MEN 2019/20

WŁASNORĘCZNIE WYKONANE UPOMINKI DLA SENIORÓW

W grupie  Zajączki, Żabki, Sowy i Misie  dzieci wykonały świąteczne kartki z życzeniami dla seniorów. Wszystkie zaangażowane grupy wykonały pierniczki. Grupa Zajączki wykonała choineczki – stroiki. Upominki wraz z życzeniami zostały przekazane podczas Jasełek, podczas spotkania z rodziną w grupach. W imieniu wszystkich dzieci Nasza Pani Dyrektor  wraz z dziećmi przekazała małe upominki wraz z życzeniami od całego przedszkola-Kombatantom ora dyrekcji Olsztyńskiej Szkoły Wyższej podczas Jasełek pt. „Razem na Święta” dla rodzin i kombatantów 20 grudnia 2019r.

ŚWIĄTECZNE KARTKI Z ŻYCZENIAMI DLA PACJENTÓW SZPITALA MSWiA W OLSZTYNIE

Przedszkolaki z grupy Żabki zrobiły nie tylko kartki z życzeniami, ale również upiekły pierniczki i wykonały ozdobne sylwety choinek.

Sowy również przygotowały kartki świąteczne dla pacjentów pobliskiego Szpitala.. Dnia 20.12.19 r. podczas wycieczki, dzieci przekazały prezenty pracownicy Szpitala MSWiA w Olsztynie. Celem akcji było sprawienie radości w okresie bożonarodzeniowym. Takie działania uczą dzieci empatii, pozwalają wczuć się w sytuację drugiej osoby i wesprzeć choć niewielkimi pozytywnymi gestami.

SPOTKANIE Z NAUCZYCIELKĄ PM 1, BĘDĄCĄ NA EMERTURZE.

Dnia 18.12.19 r. pani Kasia B., będąca na emeryturze, odwiedziła dzieci z grupy Żabki. Dzieci miały możliwość przeprowadzenia wywiadu z panią Kasią, wspólnej zabawy i wysłuchania świątecznego opowiadania, czytanego przez emerytowaną nauczycielkę. Przedszkolaki przygotowały pani Kasi świąteczną kartkę z życzeniami.

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIA, INTEGRUJĄCE LOKALNĄ SPOŁECZNOŚĆ

” Bóg się rodzi”- 17.12.2019r. odbyły się jasełka w wykonaniu najstarszej grupy przedszkolnej ( Sowy) dla najbliższej rodziny. Po części artystycznej, Rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek wigilijny, gdzie wszyscy przybyli goście mieli okazję, aby podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia, spróbować pierożków, ryby czy ciasta, spokojnie porozmawiać, a także uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu kolęd.

18.12.2019r. Zajączki przygotowały spektakl pt. „Świąteczne przygotowania”. Dzieci mówiły swoje role, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Po przedstawieniu udaliśmy się do naszej sali, aby wspólnie z rodzicami zaśpiewać kolędę, podzielić się opłatkiem, spróbować naszych pierniczków oraz rozdać rodzicom prezenty.

19.12.2019r.Grupa Żabek zaprosiła uczniów z Liceum Ogólnokształcącego CN-B Feniks im. Cichociemnych w Olsztynie na przedszkolne jasełka wykonane prze grupę Zajączki. Dodatkowo licealiści zaprezentowali program słowno – muzyczny –  Po występie licealiści zostali zaproszeni na Spotkanie wigilijne w PM nr 1.

„Razem na święta”- Jasełka dla kombatantów i rodzin. 20. 12.2019r. w Olsztyńskiej Szkole Wyższej przy ul. Bydgoskiej przy współpracy UNO i PM nr 1 odbyły się Jasełka przed szerszą publicznością. Gośćmi honorowymi byli Kombatanci:  Płk. Marcin Kus, Kpt. Edward Róg, Kpt. Stanisław Rusowicz wraz  z żoną, dyrektorzy PM nr 1, PM nr 14,PM nr 14 oraz prorektor OSW a także rodziny małych aktorów. Poza PM 1 w wydarzeniu wzięły udział placówki: PM nr 1, 13, 14, 39  oraz SP nr Piątka. Po oficjalnym złożeniu życzeń dzieci zaprezentowały program artystyczny. Po wydarzeniu dzieci wraz z Panią dyrektor Barbara Zinkiewicz złożyły życzenia oraz obdarowały gości ręcznie robionymi prezentami.

W piątek Sowy wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 1 im. R. Knosały w Olsztynie. Sowy miały okazję oglądać przedstawienie Świąteczne „Jasełka” w wykonaniu uczniów szkoły, nauczycieli i rodziców. Było bardzo tajemniczo, bajkowo, czasami nawet bardzo realistycznie (dzieciątko Jezus to prawdziwe dziecko)

INNE DZIAŁANIA W PRZEDSZKOLU

Przybieżeli do Betlejem – 12.12.2019r. warsztaty w Krasnoludkach, których efektem  był wspólnie spędzony czas z najbliższymi. Spotkanie świąteczne rozpoczęło się występem dzieci połączonym ze wspólnym kolędowaniem. Taniec do piosenki „Christmas Hallelujah” ze świeczkami oraz kolęda „Cicha noc” wprowadziły nastrój refleksji, który po chwili został zastąpiony atmosferą radości – dzięki świątecznym piosenkom: „Mikołaj się zbliża”, „Jingle bells” oraz kolędzie „Przybieżeli do Betlejem”. Podczas warsztatów choinka zyskała  pomysłowe ozdoby.  Powstały piękne łańcuchy choinkowe, bombki z płyt CD oraz wiele, wiele innych dekoracji. Dzięki warsztatom, dzieci miały okazję poznać kilka ważnych tradycji świątecznych: przygotowanie ozdób świątecznych, ubieranie choinki, wspólne kolędowanie, dekorowanie pierniczków.  

Świąteczne spotkanie z rodzicami w grupie Motylki. Dzieci wraz z rodzicami wykonały ozdoby choinkowe, którymi ozdobili choinkę, śpiewając przy tym świąteczną piosenkę. Kolejnym zajęciem było dekorowanie świątecznych ciasteczek. Na koniec ciasteczka zostały pięknie zapakowane.

 Dzieci z grupy Zajączki przygotowywały Świąteczne stroiki dla rodziców, które zostały przekazane na świątecznym spotkaniu z rodzicami. Dekoracje świąteczne to element wyjątkowej, świątecznej atmosfery. Boże Narodzenie to nie tylko przystrojona choinka, ale i stroiki, własnoręcznie wykonane dekoracje.

Warsztaty Plastyczne w Żabkach – wspólne wykonanie ozdób bożonarodzeniowych przez dzieci, rodziców, dziadków. Słuchanie kolęd. Występy dzieci – śpiewanie pastorałek i piosenek świątecznych.

AKCJA MIKOŁAJ w ramach kampanii POLA NADZEI – cala placówka wraz z rodzicami wzięła udział w zbiórce paczki dla małego Andrzejka i jego rodzeństwa. Paczka została przekazana na ręce pani Kasi z Hospicjum 9 grudni 2019r. Za udział i dar dobrego serca dziękujemy.