Przyroda Słowem Malowana

2019 r.

10 października 2019r. dzieci z gr. Sowy pomimo niesprzyjających warunków pogodowych z wielkim entuzjazmem udały sie do Przedszkola Miejskiego nr 13, gdzie wzięły udział w konkursie pod hasłem: „Przyroda słowem malowana”. Nasze przedszkolaki zostały powitane przez organizatorów konkursu i Panią dyrektor PM 13. Jednym z zaproszonych gości była Pani leśnik, która opowiedziała zgromadzonym dzieciom o swojej pracy oraz o drzewach. Następnie przeszliśmy do występów. Jako pierwsi wystąpili reprezentanci organizatora. Nasza grupa była trzecia. W czasie oglądania występów rówieśników z innych placówek dzieci były skupione i zainteresowane tym, co prezentują inni. Przygotowany występ składał się z trzech elementów: piosenki ilustrowanej ruchem pt. „Kolorowe listki”, piosenki pt. „Jesienna pogoda” z wykorzystaniem dzwonków i grzechotek oraz ilustracji ruchowej utworu muzycznego (zaproponowanej nam przez Panią rytmiczkę). Wszystko się udało. Każde dziecko było zaangażowane i skupione na występie. A po występie z wielką satysfakcją dzieci udały się na zasłużony słodki poczęstunek.

 

2018 r.

10 października wzięliśmy udział w konkursie zorganizowanym przez Przedszkole nr 13. Udział wzięło 6 osób. Julia, Lidia, Ania, Natalia,, Nikodem, Sebastian. Dzieci wykazały sie nie lada odwagą. 

Przyroda Słowem Malowana – konkurs ekspresji werbalnej dzieci w wieku przedszkolnym 10-10-2018

Sześcioro dzieci z naszej grupy wzięło udział w konkursie pod hasłem Przyroda polska w literaturze i muzyce. Zaprezentowaliśmy 1 piosenkę Niteczka do niteczki oraz 2 wiersze Marii Zientary Malewskiej „Wiatr i klon” oraz „Na warmińską nutę” –ten wiersz, zaśpiewaliśmy. Dzieci otrzymały dyplomy oraz poczęstunek.

2017 r.

10.10.2017r dzieci z grupy Sowy poszły na Święto Drzewa do Przedszkola Miejskiego Nr 13. specjalnie na to święto przygotowały wiersze, piosenki na temat pszczół pt „Pszczoły lud wesoły”.

Po powitaniu przez gospodarzy święta dzieci wysłuchały pani która zajmuje się na co dzień pszczołami. Dzieci dowiedziały się co robią pszczoły, po co zbierają pyłek i nektar z kwiatów i jakie zwyczaje panują w ulu. Oglądały również różne rodzaje miodu i dowiedziały się co można „wyleczyć” miodem. Później wszystkie zaproszone dzieci przedstawiły swoje programy artystyczne. Sowy oprócz wierszy, piosenki ilustrowanej ruchem zaprezentowały plakat , którego bohaterem była pszczoła. Za swoje występy dzieci otrzymały gromkie brawa, podziękowania i dyplomy, a potem dzieci zaproszono na „słodki poczęstunek”. Dzieci mogły spróbować różnych gatunków miodu.

2016 r.

10 października w Przedszkolu Miejskim nr 13 dzieci wzięły udział w konkursie ekspresji webalnej- Przyroda Słowem Malowana, zorganizowanym z okazji Święta Drzewa.

W Przedszkolu Miejskim nr 13 spotkały się dzieci z Przedszkola nr 1, 10, 13 i 19. Wszystkie dzieci przygotowały prezentację artystyczną dotyczącą znanych drzew. Nasze dzieci zaprezentowały drzewo- Jarząb Pospolity potocznie Jarzębina. Wszyscy wyglądaliśmy jak jarzębinki. Ubraliśmy się na czerwono, mieliśmy piękne jarzębinowe korale i opaski na głowach. Śpiewaliśmy piosenkę o jarzębinie i jesieni. Od organizatorów otrzymaliśmy piękny obraz i smaczne jabłuszka. Dzieci utrwaliły wiadomości o drzewach: rajska jabłoń, klon, kasztanowiec i jarząb pospolity. 

2015 r.

„Czytamy drzewom” czyli „Sowy” uczestniczą w konkursie ekspresji twórczej połączonym z obchodami „Święta Drzewa” w Przedszkolu Miejskim nr 13

Dzisiaj grupa „Sowy” udała się do zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 13 w odpowiedzi na zaproszenie do wspólnego konkursu poświęconego drzewom. Jak zwykle, zostaliśmy przyjęci serdecznie. Konkurs „Czytamy drzewom” rozpoczęli gospodarze placówki, którzy zaprezentowali piękne wiersze, utwory muzyczne i scenki teatralne związane z jesienną pogodą i etapami rozwoju drzew. Oprócz „Jedyneczki” w prezentacjach twórczych brały udział jeszcze 3 inne sąsiadujące przedszkola. Wreszcie przyszła kolej i na nas. „Sowy” przystrojone  w piękne opaski, zaśpiewały piosenkę „Kasztanki” oraz zatańczyły z rekwizytami w postaci kasztanów. Wykazaliśmy się wrażliwością muzyczną, każdy z nas współpracował z kolegą z pary. Wszystko nam się udało! Otrzymaliśmy piękny dyplom, a panie z przedszkola nr 13 zaprosiły nas na poczęstunek- jedliśmy pyszne ciasteczka owsiane. Na zakończenie, poszliśmy do ogrodu przedszkolnego naszych sąsiadów i tam wspólnymi siłami posadziliśmy brzozę brodawkowatą.Naszym kolegom z Przedszkola nr 13 w prezencie zanieśliśmy drzewko – Pęcherznicę, będzie rosło na pamiątkę wspólnie obchodzonego Święta Drzewa. Było super! Dziękujemy za zaproszenie!

2013 r.

10.10.2013 r. Kasia i Natalka reprezentowały nasze przedszkole w konkursie pod hasłem „Szumi las, śpiewa las…”, który odbył się w PM nr 13.

Dziewczynki razem zaprezentowały wiersz pt. „Idzie lasem Pani Jesień”. Po prezentacjach i słodkim poczęstunku wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie udały się do przedszkolnego ogrodu, w którym razem z Panią leśnik sadziły drzewka (sosny i brzozy).

Kasia i Natalka za udział w konkursie otrzymały dyplomy i upominki.