Prezentacje Literackie

2019 r.

W środę 8.05.2019r. na konkursie międzyprzedszkolnym ,,Prezentacje Literackie” pod hasłem ,,Nasze Małe Ojczyzny” gościliśmy dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 4, 10, 13, 19. 

Wydarzenie miało na celu kształtowanie postawy szacunku dla Polskiego dziedzictwa kulturowego, po przez rożne formy przekazu słowno-muzyczno ruchowego oraz integrację przedszkoli.

Dzieci poznały w skrócie kulturę ludową regionów Polski; Przedszkole Miejskie Nr 1 zaprezentowało  –  Wielkopolskę Taniec i zabawę -Szewiec, Ceglorz oraz Legendę o Lechu Czechu i Rusie. Przedszkole Miejskie Nr 4   zaprezentowało alfabet kaszubski i tańce z Kaszub, Przedszkole Miejskie Nr 6  prezentowało Małopolskę, Przedszkole Miejskie Nr 13 zaprezentowało naszą rodzinną Warmię, Przedszkole Miejskie Nr 19 zaprezentowało Mazowsze. 

2018 r.

Jak co roku o tej porze odbyły się w naszym przedszkolu Prezentacje Literackie w tym roku pt „Cztery pory roku przedszkolaka”.

Zaprosiliśmy na Prezentacje dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Celem prezentacji jest: zaprezentowanie możliwości twórczych dzieci w formie:słowno- muzyczno- ruchowej, utrwalanie cech charakterystycznych dla czterech pór roku, rozwijanie współpracy z przedszkolami. Przyszły do nas sześcioosobowe grupy z Przedszkoli Nr 10,13,19. Każda grupa przygotowała 15 minutową prezentację. Tematy prezentacji: PM Nr 1 – wiosna, PM Nr 10 – zima,PM Nr 13 – jesień

PM Nr 19 – lato. Forma prezentacji zależała od wyobraźni, pomysłowości i kreatywności uczestników. Dzieci zaprezentowały piosenki, taniec, wiersz, inscenizację dotyczące pór roku. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i książki. Podczas Prezentacji podziękowaliśmy naszej Karolinie, która we wtorek ścięła swoje piękne długie włosy i podarowała je dzieciom które z przyczyn medycznych podczas choroby straciły włosy. Pani Dyrektor podziękowała Karolinie i wręczyła dziewczynce książkę.

2017 r.

Jak co roku zaprosiliśmy dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli na Prezentacje Literackie w tym roku nosiły tytuł „Wiejskie klimaty”

Zaproszeni goście z Przedszkoli nr 10,13,19 prezentują swoje umiejętności wokalne, teatralne, muzyczne, taneczne w krótkich artystycznych programach. Jak co roku wszyscy spisali się wspaniale prezentując na scenie pełen profesjonalizm. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z Zajączków, które przedstawiły obrazki muzyczno-taneczne z naszego warmińskiego regionu. Wszyscy uczestnicy dostali na pamiątkę naszego spotkania albumy a gospodynie pamiątkową „przypominajkę”.

2016 r.

W tym roku 14 kwietnia odbyły się Prezentacje Literackie pt. Dzieci z różnych krajów świata.

Reprezentanci naszej grupy- Oliwia, Basia S., Basia G., Nadia, Dominika, Staś Ł. , Kuba K., Kuba Ł., Mateusz S., Bartek S., Marcel przedstawili program pt.Afryka. Śpiewali piosenkę o małpce, zainscenizowali wiersz pt. Murzynek Bambo. Tańczyli do rytmów afrykańskich. Dzieci obrały się w stroje w kolorze czarnym i kolorowe spódnice, a nawet pomalowały sobie buzie czarną farbką. Każde przedszkole przedstawiało inny kontynent. Dzieci poznały charakterystyczne elementy kontynentu: Europejskiego, Azjatyckiego, Amerykańskiego i Afrykańskiego. Wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenie wykonawcy otrzymali upominki i dyplomy. Zrobiliśmy  pamiątkowe zdjęcie. Nasze panie kucharki opiekły pyszne muffinki, którymi poczęstowaliśmy naszych gości.Była to pełna wrażeń uroczystość.

2015 r.

15.04.2015r po raz kolejny gościliśmy dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli z naszego osiedla (PM Nr 10,13,19) na organizowanych przez nas  Prezentacjach Literackich. Tegoroczne Prezentacje nosiły tytuł „Moja mała Ojczyzna”.

Po przywitaniu swoje  małe ojczyzny prezentowały nam dzieci z grupy Eko – Żabki z Przedszkola Miejskiego Nr 19, dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 13, Dinozaury z Przedszkola Miejskiego Nr 10 i Sowy Mądre Głowy z Przedszkola Miejskiego Nr 1. Wszystkie grupy zaprezentowały program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki o Olsztynie oraz piosenki i tańce ludowe naszego warmińskiego regionu. Dzieci na widowni uważnie oglądały występy kolegów i nagradzały je gromkimi brawami.  Pani Kasia podziękowała dzieciom za piękne występy i każda grupa otrzymała  pamiątkowy dyplom, słodką niespodziankę, oraz Babę pruską, która będzie przypominała nasze Prezentacje.

2014 r. – Ruch to zdrowie każdy przedszkolak Ci to powie!

W prezentacjach w naszym przedszkolu uczestniczyły dzieci z PM nr 10, 13, 19. Każde przedszkole zaprezentowało krótki program artystyczny na temat aktywnego stylu życia.

Grupa Sowy  zaśpiewała piosenki: „Skakanka”, „Cztery piłki” oraz przedstawiła ruchową interpretację wierszy „Sport to zdrowie”, „Gimnastyka dni tygodnia”. Na zakończenie wszystkie dzieci zostały nagrodzone cukierkami i każde przedszkole otrzymało pamiątkową książkę pt. „Mistrzowie sportu” oraz dyplom.