Moduł I – Książki dzieciństwa

W listopadzie grupa „Żabki” rozpoczęła realizację I modułu projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury – Książki dzieciństwa – misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców”.

Moduł tego projektu dąży do wspólnego wyszukiwania ulubionych pozycji książkowych wg określonych przez Misiową Mamę tematów, tworzenia recenzji z rodzicami dzieci oraz nawiązania do doświadczeń czytelniczych rodziców.

Dzieci otrzymały misiowe zakładki do książek do domu. Mają one zachęcić dzieci i Rodziców do wspólnego czytania książek. 

Wprowadzeniem do tematyki czytelniczej była legenda o Łynie w formie teatrzyku oraz poznanie legendy o św. Jakubie – patronie Olsztyna.

Przedszkolaki przy pomocy Rodziców wypełniły kartę dotyczącą ich ulubionych książek, z których to stworzyliśmy książeczkę przedszkolną.

Raz w tygodniu (w piątek) kilkoro dzieci prezentowało swoje ulubione książki na forum grupy, rozwijając swoje kompetencje językowe. 

Rodzice również zaangażowali się w projekt – pomogli dzieciom w opisie książek, podzielili się tytułami swoich ulubionych książek z dzieciństwa, z których stworzyliśmy ranking ulubionych książek dzieciństwa Rodziców.

Ulubione książki dzieci i Rodziców prezentujemy dzieciom podczas odpoczynku poobiedniego – „Żabki” uwielbiają słuchać swoich ulubionych książek!

Ponadto liczymy na włączenie się Rodziców w czytanie dzieciom książek, bajek w domu i przesyłanie nagrań, by odtworzyć je w przedszkolu.

Projekt zakończy się pod koniec maja – każde dziecko otrzyma wówczas Dyplom Odkrywcy Pisma. Podsumujemy wtedy projekt i wiadomości zdobyte w czasie jego trwania, dokonamy również jego ewaluacji.