Jestem Przyjacielem Lasu

JESTEM PRZYJACIELEM LASU

20 IX – akcja – Jestem przyjacielem lasu

Do 20 września w ramach akcji zbieraliśmy żywność dla leśnej zwierzyny

Warmińsko-Mazurski Okręg Ligi Ochrony Przyrody i Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela zaprosił do udziału w akcji zbierania pokarmu dla leśnych zwierząt z cyklu  „Jestem Przyjacielem Lasu”  Pokarm został dostarczony do najbliższej leśniczówki 20 września

13 września wybraliśmy się do parku po żołędzie. Dzieci w zespołach zadaniowych zbierały do swoich reklamówek żołędzie. Akcja objęła zasięgiem całe przedszkole. Dziękujemy rodzicom za włączenie się w ten szczytny cel.

20 września udaliśmy się na spotkanie z przedstawicielami UNO panem Zbyszkiem Majchrzakiem  i politykami naszego miasta. Na dzieci czekało wiele atrakcji z okazji ich święta.20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka i Dzień Kombatanta w Lesie Miejskim spotkaliśmy się z kombatantami i politykami z naszego miasta. Obejrzeliśmy samochód policyjny. Porozmawialiśmy o demokracji z Wiesławem Nałęczem, posłuchaliśmy bajki o czapli i wilku po ukraińsku. Odebraliśmy podziękowanie za zbiórkę żołędzi i podziękowania oraz książkę i puzzle od kombatantów z okazji święta przedszkolaka.