Gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem TIK – Warmiolandia, magiczny dywan

25 MAJ EVENT TIK W WARMIOLANDII

25 maja w piątek od godz.  15 00-17 00 odbył się Event podsumowujący zajęcia Gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Udział  w wydarzeniu wzięły 3 przedszkola, które biorą udział w Projekcie Pomysły na zmysły. 

Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się prawie 3 tygodnie. Zostały wytypowane konkurencje i do nich zostały zakwalifikowane wg osiągniętych wyników dzieci.  Następnie trenowaliśmy dane konkurencje. Dzieci spisały się znakomicie. W dzień Eventu o 14 00 wyjechaliśmy autokarem z przedszkola w kierunku Galerii Warmińskiej. Tam na miejscu czekało  na dzieci wiele atrakcji m in. Zjeżdżalnie, piłki, klocki różnego rodzaju od małych lego, matematycznych po wielkie magnetyczne i piankowe. O 14 30 rozpoczęliśmy konkurencje pomiędzy przedszkolami.  Dzieci z mierzyły się w:  Piłce nożnej, Samuraju, Skoku w dal, Balonach na czas, Mistrzu kierownicy. Następnie do zabawy w konkurencji Balony na czas zostały zaproszone dyrektorki poszczególnych przedszkoli PM 1 PM19 i PM 39. Na zakończenie stanęli przeciwko sobie rodzice wytypowani z poszczególnych przedszkoli. Kolejna niespodzianką były lody i przekąski dla wszystkich dzieci z projektu. Na zakończenie Pani dyrektor wręczyła każdemu medal za udział w zajęciach.

Na zakończenie chciałabym bardzo podziękować rodzicom z poszczególnych grup,  Mamie Filipa z grupy Motylki, mamie Marcela z grupy Misie, mamie Bartka z grupy Zajączki, mamie Wiktorii i tacie Wiktora z grupy Żabki oraz mamie Gabrysia z grupy Sowy- którzy stanęli na wysokości zadania i bardzo pomogli w przebiegu całego wydarzenia SERDECZNIE DZIĘKUJEMY


Magiczny dywan

Jest to interaktywna pomoc dydaktyczna do ćwiczeń i gier oraz zabaw ruchowych. Rozwijająca dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość oraz refleks. Interaktywny obraz wyświetlany na podłodze przenosi dzieci w świat przygód, aktywizując ruch całego ciała, aż po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.