Erasmus Plus

W dniach 8-9 czerwca  Przedszkole Miejskie nr 1 w Olsztynie  gościło litewskich pedagogów z Uniwersytetu Wileńskiego, którzy przyjechali do Polski w ramach programu Erasmus Plus.

 W  trakcie wizyty w naszym przedszkolu panie przyglądały się systemowi i metodom pracy według planu daltońskiego. Nasze przedszkole wprowadza plan daltoński i stara się o uzyskanie Certyfikatu Przedszkola Daltońskiego.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Olsztynie  systematycznie uczestniczą w zajęciach rozbudzających  zainteresowania paleontologiczne. Podczas zajęć pokazowych dzieci pracowały w parach i indywidualnie wykorzystując i poznając materiał przyrody nieożywionej : skały, patyki i muszelki. Układały kompozycje wg. kart zadaniowych. Poznały skamieniałość – Belemnity, ich  genezę powstania wiele milionów lat temu z organizmów morskich głowonogów. Zajęcia prowadzone były w formie zabawowej. Dzieci przebrane były za Indian, a cały nasz ogródek paleontologiczny to była Wioska Indiańska. Dzieci w zespołach poszukiwały skarbów naszej ziemi : w basenikach płukały złoto, wybierały  wśród zgromadzonych skał kolekcję belemnitów a w piaskownicy paleontologicznej bawiły się dinozaurami. Zajęcia wzbudziły wielkie zainteresowanie gości nie tylko planem daltońskim, ale również  metodyką prowadzenia zajęć geologicznych w przedszkolu.

W INDIAŃSKIEJ WIOSCE – POZNAJEMY SKARBY ZIEMI