W dniach 8-9 czerwca Przedszkole Miejskie nr 1 w Olsztynie gościło litewskich pedagogów z Uniwersytetu Wileńskiego, którzy przyjechali do Polski w ramach programu Erasmus Plus.
W trakcie wizyty w naszym przedszkolu panie przyglądały się systemowi i metodom pracy według planu daltońskiego. Nasze przedszkole wprowadza plan daltoński i stara się o uzyskanie Certyfikatu Przedszkola Daltońskiego.
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Olsztynie systematycznie uczestniczą w zajęciach rozbudzających zainteresowania paleontologiczne. Podczas zajęć pokazowych dzieci pracowały w parach i indywidualnie wykorzystując i poznając materiał przyrody nieożywionej : skały, patyki i muszelki. Układały kompozycje wg. kart zadaniowych. Poznały skamieniałość – Belemnity, ich genezę powstania wiele milionów lat temu z organizmów morskich głowonogów. Zajęcia prowadzone były w formie zabawowej. Dzieci przebrane były za Indian, a cały nasz ogródek paleontologiczny to była Wioska Indiańska. Dzieci w zespołach poszukiwały skarbów naszej ziemi : w basenikach płukały złoto, wybierały wśród zgromadzonych skał kolekcję belemnitów a w piaskownicy paleontologicznej bawiły się dinozaurami. Zajęcia wzbudziły wielkie zainteresowanie gości nie tylko planem daltońskim, ale również metodyką prowadzenia zajęć geologicznych w przedszkolu.
W INDIAŃSKIEJ WIOSCE – POZNAJEMY SKARBY ZIEMI