Wykupek Wielkanocny

14 kwietnia, po raz pierwszy w naszym przedszkolu, mieliśmy okazję uczestniczyć w mazurskim wielkanocnym zwyczaju, zwanym wykupkiem. Przedstawiciele naszej grupy, specjalnie na tę okazję uczyli się tańców oraz pieśni regionalnych, które zaprezentowali społeczności przedszkolnej. Dzieci ubrane były w piękne stroje ludowe, a dziewczynki miały na głowach wianki z kwiatków (nawet prawdziwych). Wykupek, czyli po prostu kolędowanie wielkanocne,  bardzo się dzieciom podobał. Miejmy nadzieję, że zagości on na dłużej w naszym przedszkolnym kalendarzu i co roku będzie nas cieszył wesołymi i skocznymi pieśniami. 

Przedstawiciele naszej grupy przed występem

Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Wykupek, czyli Wielkanocne kolędowanie
Helenka i jej wianek z żywych kwiatów