2020/2021

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

To 21 lutego 2020 r. przypadł Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dlatego też przedszkolaki z naszej grupy uroczyście go świętowały. To był prawdziwy dzień pod hasłem „języka ojczystego”. Na początku udało nam się porozmawiać i ustalić skąd wzięła się nazwa naszego języka, następnie przeszliśmy do zabaw językowych. Rozpoczęliśmy swoje działania od czegoś łączącego słowa i obrazy, czyli rebusów. Kolejno przeszliśmy do „łamańców językowych” typu „Chrząszcz brzmi w trzcinie…”, co sprawiło dzieciom wiele radości i nielada trudności, ale kiedy się skupiły to wszystkie „łamańce” zostały wypowiedziane prawidłowo. Na zakończenie, a także podsumowanie zabaw językowych były kalambury – dzieci pokazywały lub wydawały dźwięki tak, by ich rówieśnicy odnaleźli porządane słowo/przedmiot. Było bardzo językowo!!! 😉

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września.Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

W  grupie Sowy dzieci zapoznały sie z historią małej Vashti.  Była to okazja do rozmowy, odkrywania, pielegnowania w dzieciach odwagi, pewności siebie, kreatywności i poczucia własnej wartości- bezwzględu na to kim sie jest i ile ma się lat. Dzieci wykonały pracę plastyczną oraz zakodowały Kropki na macie do kodowania.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, pod hasłem „Świat wokól nas. Nasze zdrowie zależy od nas”. Organizatorem akcji było stowarzyszenie OMEP.

Sowy obchodziły świeto w muzycznym nastroju przy piosence Piotra Rubika pt. „O Zdrowiu”, następnie stworzyły mapę mentalną do hasła „Zdrowie”.

Na koniec wykonały prace plastyczną „Kosz pełen zdrowia”

 

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Światowy Dzień Mycia Rąk – święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada od 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Jej historia zaczęła się w Stanach Zjednoczonych.

Dzieci z grupy Żabki tańczyły do piosenek „Teddy bear turn around” i „My Teddy Bear”. Dla naszego jubilata misia Teddiego przygotowały przedstawienie zainspirowane piosenką „Ten in the bed”, utrwalając przy okazji liczenie do 10 po angielsku. 

Wykonały także urocze portrety misiów, które zabraliśmy do domu.Naszego grupowego misia zabrały również na Magiczny Dywan, żeby …nakarmić go miodkiem :)Dzieci nazbierały misiowi mnóstwo garnuszków miodu, ryzykując użądlenie pszczoły w grze ćwiczącej szybkość i koordynację wzrokowo-ruchową.ileż radości sprawia nam zabawa na Magicznym Dywanie!

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

W piątek 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – to szczególny dzień dla wszystkich dzieci na całym Świecie!!! W naszej grupie też miał szczególny przebieg! Przedszkolaki rozmawiały o tym, jak ważne jest mówienie tego co się czuje, by korzystać z przysługujących dzieciom praw i obowiązków. Wiele razy jest tak, że dzieci zapominaja mówić o tym, czego prgną, potrzebują czy czują. Dlatego ten temat stał się motywem ptrzewodnim tego dnia. Przedszkolaki mówiły o tym, jakie są uczucia i co możemy czuć, nazywały emocje prezentowane na zdjęciach (twarze dzieci), układały puzzle z emocjami i wykorzystując Zestawy Klocków LEGO Zbuduj Emocje 

PRZEDSZKOLNE JASEŁKA

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w ciągu roku. Pragnąc oddać hołd naszym polskim tradycjom, dzieci wzięły udział w występie świątecznym  – jasełkach.

„Dzisiaj w Betlejem” to opowieść o Narodzeniu Chrystusa, jego Matce i Ojcu, aniołach, o hołdzie złożonym przez krółów Melchiora, Kacpra i Baltazara oraz wizycie pastuszków i dzieci. Jasełka „Żabek ” są pełne pięknych kolęd i pastorałek.Przedszkolaki z gr. MISIE w środę 16 grudnia 2020 r. zaprezentowały przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt.: „Pokłon Pastuszków”. Recytowane teksty przeplatane były śpiewem kolęd i pastorałek.

BAL KARNAWAŁOWY

W karnawale same bale więc i Żabki bawiły się doskonale. Dz zaprezentowały swoje stroje, podczas wspólnej zabawy w sali gimnastycznej tańczyły razem z balonami, szukały ukrytych sylwet serca dobierały serca pocięte na dwie części w całość i tańczyły do muzyki dziecięcych przebojów.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku

Obchodzimy Dzień Książki- dzieci obejrzały film „Jak powstaje księżka?”W tym dniu dzieci uważnie słuchały opowiadania następnie same próbowały przeczytać mały fragment.Na koniec wykonały zakładkę do swojej ulubionej książki. Z okazji tego święta dzieci dowiedziały się co to są prawa autorskie i jak je chronić. Ze względu na pandemię nie mogliśmy zaprosić gości i w tym dniu Panie czytały dzieciom bajki, opowiadania.

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA

Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) – dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ[2]; w Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca.1 czerwca  2021 dzieci z naszego przedszkola pojechały do kina Helios na film pt. „Przytul mnie”

MIKOŁAJKI

Dzieci w Mikołajki miały okazję poznać historię św. Mikołaja – biskupa, który pomagał innym. Na zajęciach plastycznych „Żabki” wykonały piękne Mikołaje z rolki po papierze toaletowym i czerwonej bibuły.Dzieci bawiły się też przy angielskiej piosence o Mikołaju „He has a red red coat”  oraz przy piosence Moniki Kluzy „To Mikołaj”. Nie mogąc doczekać się Świąt Bożego Narodzenia, ubraliśmy także nasza choinkę. 

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

Starszaki żegnały swoich kolegów i koleżanki ponieważ od września będą już uczniami. Na tarasie przedszkola przedstawiły zaproszonym gościom wiersze, piosenki, tańce improwizacje muzyczne. Program rozpoczynał polonez a potem były… wspomnienia, podziękowania, dyplomy. Przyszli uczniowie dostali na pamiątkę fotoksiążkę w której znalazły się zdjęcia z czterech lat pobytu dzieci w przedszkolu.

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka – świeto obchodzone w Polsce 30 września.

Nasi chłopcy są najlepsi! Każdy żabkowy chłopiec z okazji swego święta otrzymał pamiątkowy kolorowy krawat. 

Wszystkiego najlepszego Chłopcy!