2020/2021

 

#Niepodległa do hymnu – występ z okazji

Narodowego Święta Niepodległości

„To jest mój kraj, to moja  Polska!” – tak dziś śpiewały nasze „Żabki” podczas występu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

Mali patrioci zaprezentowali dziś repertuar artystyczny złożony z wierszy, pieśni patriotycznych, piosenek o tematyce narodowej, zakończony odśpiewaniem hymnu.  A wszystko to, by uczcić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i włączyć się w akcję „Niepodległa do hymnu”.

Zapraszmy do obejrzenia występu!

Jesteśmy dumni z bycia Polakami!

Jesteśmy dumne z naszych małych patriotów!

https://www.youtube.com/watch?v=IS2dt_M8PW8

 

11 LISTOPADA- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.Dzieci przygotowały  program artystyczny z okazji tak ważnego święta.Recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne. Zatańczyły do piosenki „Hej, Hej  ułani..” oraz odśpiewały hymn państwowy .

 

MAMY NIEPODLEGŁĄ

Mamy Niepodległą!” to ogólnopolska akcja społeczna skierowana do wszystkich, bez względu na wiek, czy poglądy i zainteresowania. Pocztówką, która zmniejsza dystans między nadawcą a odbiorcą, muzeum wraz z partnerami akcji zachęca do radosnego świętowania uwalniającego pozytywne emocje od Bałtyku do Tatr. To także promocja nowoczesnego patriotyzmu. Wyrazy pamięci i pozdrowienia poprzez kartkę pocztową nabierają szczególnie symbolicznego znaczenia w 2020 roku.To Ogólnopolska akcja społeczna przybliżająca pamięć walki o wolnoć Polski. Poznajemy postać Józefa Piłsudskiego.Organizator Muzeum Jóżefa Piłsudskiego.

 

SZKOŁA PAMIĘTA

„Szkoła pamięta” – idea akcji MEN

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Tuż przed Wszystkimi Świętymi przypominamy postacie historycznie zasłużone dla Zatorza i naszego narodu.Dzieci zapalily symboliczny znicz pod dębem pamieci na cześć Tadeusza Munnicha.Posłuchały ciekawostek o okolicznych pomnikach i miejscach pamięci oraz poznały działalność poetki i działaczki społecznej Marii Zientary Malewskiej autorki Legend, wierszy i pieśni warmińskich.